Brewers си проправят път към нова победа, 11-5 над Orioles в 6-ти пореден мач с най-малко 7 ръна
AP News | 2024-04-13 | 01:24:49

БАЛТИМОР (AP) — Джейк Бауърс удари хоумър с три ръна в тайбрека в четвъртия ининг и Milwaukee Brewers проправиха път към нова победа, 11-5 над Балтимор Ориолс в събота.

Пивоварите отбелязаха 58 ръна в последните си шест мача, с поне седем във всеки от тях. Тази поредица изравнява рекорда на франчайза, поставен през 1982 и 1989 г.

Милуоки забеляза аванс от 4-1 на Ориолс във втория ининг, но не остана надолу за дълго в деня, когато вятърът в Камдън Ярдс изглеждаше да подхожда по-добре на нападателите, отколкото на питчърите. Рис Хоскинс също влезе дълбоко за Пивоварите, а Райън Маунткасъл, Джордан Уестбърг и Адли Рутшман домакинстваха за Балтимор.

Елвис Пегеро (3-0) записа 1 2/3 безрезултатни ининга, първият от петима реливъри, които задържа Orioles извън таблото.

Дийн Кремер (0-1) допусна шест спечелени ръна и 10 попадения в четири ининга.

Титулярът на Милуоки Д. Л. Хол допусна пет ръна и осем попадения в 3 1/3 ининга. Хол беше част от размяната извън сезона, която изпрати аса десничар Корбин Бърнс от Брюърс в Балтимор.

Соло хоумър на Маунткасъл откри в първия гол за Ориолс, а Уестбърг добави два удара по-късно този ининг. Хоскинс поведе втория с хоумър, но Гунар Хендерсън отговори с RBI сингъл в долната половина, за да направи 4-1.

Пивоварите отбелязаха три ръна в третия, без да имат нужда от хоумър. Грешка на втория бейзмен Хорхе Матео, последвана от няколко сингъла, зареди базите. Бауърс донесе рън с мек граундаут, след което Хоскинс удари сингъл на RBI, като вторият рън дойде у дома след грешка на левия полеви играч Остин Хейс, за да изравни на 4.

Ударът на Rutschman към центъра доведе Ориолс до 5-4, но Уилям Контрерас изравни резултата със сингъл на RBI в четвъртия. Първият домакин на Бауерс за сезона изведе Милуоки напред, за да остане.

Сал Фрелик добави RBI сингъл в осмия, а Уили Адамес го последва с два ръна дубъл. Това беше шестият път в първите два мача от поредицата, в които Brewers отбелязаха поне три ръна в ининг. Те победиха Orioles с 11-1 в петък вечер.

Милуоки постигна 6 за 10 с бегачи в голмайсторска позиция в събота и е 33 за 69 (.478) през последните шест мача.

Награденият новобранец Джаксън Холидей получи почивен ден, след като остана без попадение в своя първите три мача за Orioles.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Brewers: OF Christian Yelich (назад) не игра, след като напусна мача в петък рано. Мениджърът на Милуоки Пат Мърфи каза, че Йелих също няма вероятност да играе в неделя. ... Милуоки изпрати RHP Тревър Мегил (сътресение) в Triple-A Нашвил на назначение за рехабилитация.

Бърнс (2-0) се опитва да забави това Милуоки постига бараж в неделя. Колин Риа (2-0) започва за Пивоварите.

Ориолс са изиграли 95 поредни серии от редовния сезон от поне два мача, без да бъдат пометени. Тази поредица ще приключи със загуба в неделя.